Műhely: Interjú Orlovics Zsuzsa nénivel iskolánk igazgatójával

2013. január 21. Sellye, joszimon

Interjú készítés Orlovics Zsuzsa nénivel iskolánk igazgatójával.

– Szeretném öntől megkérdezni mióta iskolánk igazgatója?

– 2006 óta vagyok ennek az intézménynek az igazgatója most kezdtem el a második ciklusomat.

– Egy iskola vezetése nyilvánvalóan nem lehet könnyű feladat,ön hogy gondolja?

– Bonyolult és összetett feladat,nem könnyű,ez biztos.Nagyon sok felé kell figyelni,és nagyon sokrétű,mindenhez nem is értek ezért vannak a különböző posztokon a különböző emberek,tehát más kezeli a gazdálkodási ügyek intézését,más végzi a helyettesítést és megint más végzi az átsorolásokat tehát megvan itt az személyzet .Még bonyolítja a helyzetet az is,hogy nem csak a mi iskolánk van itt hanem a Csányoszrói is ide tartozik.

– Nem rég adták át az új iskolánkat.Önnek ez mennyire volt felemelő érzés?

– Ennél szebb érzés egy igazgatónak nem kell,mint amikor új iskolába tudja költöztetni a gyerekeit,ez nagyon szép és nemes feladat is volt.Úgy gondolom ti is érzitek azt,hogy szívesebben járunk ide,ilyen szép környezetbe.

– Ön az iskolánkban tanít is?

– Sajnos csak négy órám van,egyelőre csak a 7.a-ban a négy kötelező órát tudom teljesíteni,németet tanítok.

– Vannak itt olyan gyerekek akiket,más iskolába küldene?

– Ez jó kérdés.Ha valaki kiemelkedően tehetséges,lehet,hogy ebben az iskolában nem kapja meg amire szüksége van,ezért elküldeném szívem szerint olyan iskolába,ahol a tehetségét ki tudja bontakoztatni,emellett járnak ide olyan gyerekek is,akiket nem biztos hogy el tudunk látni,mert olyan speciális problémáik vannak,olyan speciális területen kellene vele foglalkozni,amire mi nem vagyunk képesek,akkor őket megint el kellene küldenem,vagy talán arra gondolsz,hogy vannak olyan rossz gyerekek akiket szeretnék más iskolába küldeni?Van amikor nagyon mérges vagyok a gyerekekre és legszívesebben elküldeném,de soha nem az a célunk,hogy megszabaduljunk tőlök,hanem az hogy megpróbáljuk normális mederben tartani őket.

Teljes cikk: blogunk

Az adott cikk linkje: https://paletta.baralib.hu/?p=229

Szólj hozzá!